Zafer KULLUKÇUOĞLU
Hakkımda
İş hayatı
Fotoğraflar
Sakarya-Karasu
Bağlantılar
Ana Sayfa » Hakkımda
Hakkımda;
Profesyonel yasamimin hemen her asamasinda çalıştığım kurumların ve kişisel kariyerimin gelisimine ve egitimine katkida bulunmak temel ugras alanim oldu. Yasadigim sayisiz deneyimde, kisileri basariya götüren en önemli kosullardan birinin güçlü bir "gelisme istegi" duymak oldugunu gördüm. Bu duyguyu tutku ölçüsüne vardiran kisilere verdigim destegin kisa sürede ve inanilmaz bir ivmeyle basariya dönüstügüne defalarca taniklik ettim. Bu coskun enerjiyi içinde bulup çikarabilen, müsteriden çok dostum olarak gördügüm ve is ortagim kadar önemsedigim bu kisiler için çogu zaman odaklanmalarini ve gerçekçi planlar olusturmalarini saglamak yeterliydi.

..Patron olmak da gerçekten zor bir şeydir. Sermaye koyar, risk alır, uzun yıllar emek verir ve işinizi geliştirirsiniz. Biz SATIŞ YÖNETİCİLERİNİN yaptığı en zor iş de emekle büyütülmüş olan bu işyerlerinin sağlıklı olarak gelişmeye devam edebilmesi için doğru zamanda, doğru kararların verilmesini ve o çarkın en iyi şekilde dönmesini sağlamaktır.

Teknolojinin yeni imkanları ve globalleşme hem yerel hem de küresel rekabetleri giderek keskinleştiriyor.

Uzun yıllar ürün, sonra da verimlilik ve fiyat için yarışan firmalar kendilerini giderek yeni bir yarış içinde buluyorlar. Kuralları yeni belirginleşmekte olan bu yeni yarışın hedefi müşterinin ta kendisi.

"Müşteri"nin artık şirketin en önemli öz varlığı olarak kabul görüyor. Tüm senaryolar "müşteri" üzerine yazılıyor, tüm savaşlar "müşteri"ler için kopuyor, oyunun kurallarını artık "müşteri" belirliyor. Ya müşteri ile yüzleştiridiğiniz satış yöneticileriniz? Günümüz ekonomisinde artan rekabet koşulları, bir firmanın sahip olduğu müşterilerin önemini ve değerini daha da artırdı.

Artık kazanç, sınırlı sayıdaki karlı müşteriden elde edilebiliyor. Tüm firmalar aynı karlı müşteri grubuna farklı ürünlerle yaklaşıyorlar. Ama kazanan taraf onları yakından tanıyan ve onlara birebir yaklaşımlarda bulunan satış yöneticilerinin oluyor...

Kişisel bilgi, niteliklerim...                         
1974 yılında doğdum,

Hobi  : Tenis (Amatör), Fotoğraf, Seyahat, Yüzme, Futbol (7 yıl Amatör), Okuma ve araştırma, Dekorasyon, Ev Sineması, Müzik, Tiyatro, Kişisel Gelişim Kaynakları.   (Executive Excellence, Personal Excellence, CRM Institute,  NLP)

Eğitim Bilgilerim                         
Eğitim     : Anadolu Üniversitesi İşletme Fakl. Pazarlama  Böl. (AÖF)  1999  -        
Sakarya İ.H.O. Edebiyat Bölümü  4 + 1 Yıl             1988  -  1993  
Konferans - Sertifikalar
Bilgisayar-(1995 Sertifika – Sakarya) CCTV Projelendirme, Uygulama eğitimi, Ev otomasyon Sistemleri-( 1997 EDS Elekt. ) Satış teknikleri ve satışta Warm-up/Clouse aşamaları-( 1988 Trio Chemicals ) Etkili İletişim Konferansı-( 1999 Ekser Danışmanlık ) İthalat-İhracat yönetimi ve Hizmet Satışının İlkeleri-( 1999 İnternas GLS ) Değişen Yönetim Yaklaşımları ve Liderlik-( 2000 Ekser Danışmanlık ) Yönetim Stratejileri ve Liderlik-( 2000 Ekser Danışmanlık ) Müşteri Odaklılık ( 2000 Ekser Danışmanlık ) Bedenin Dili ( 2000 Baltaş&Baltaş ) CRM KONFERANSI 2001-( 2001 FED Tereaning ) CRM YOL HARİTASI-(2001 CRM INSTITUTE-ÜYE) İletişime Yenibir Bakış ve Davranışlara Etkisi-(2001 Ekser Danışmanlık)  Neuro Linguistic Programming (NLP)  Semineri-(2003 NLP GROUP) NLP VE PSİKOLOJİK SATIŞ TEKNİKLERİ-(2006 Yordam danışmanlık) Satış Aşk’tır. (Bayi Yönetimi) - (2007 Tekofaks)

Amaç ve Vizyonum

Amaç/Hedef : Kurumsal ve Profesyonel bir firmada Proje bazlı Satış-Pazarlama   Sorumluluğu.
Kişisel Vizyon  : İletişimi güçlü, giyim ve davranışına özen gösteren, planlı, her alanda kaliteyi geliştirme eğiliminde , misyon üstlenebilen, müşteri odaklı Profesyonel Yönetim,  Satış Sorumlusu.